Groził dróżniczce przejazdowej – Interweniował patrol GOI

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Grupy Operacyjno-Interwencyjnej w Czechowicach Dziedzicach po zgłoszeniu od pracownika PKP Polskie Linie Kolejowe S. A. ujęli agresywnego mężczyznę podejrzanego o groźby karalne wobec dróżniczki przejazdowej. Pobudzony 24-latek chodził w rejonie przystanku osobowego w Goczałkowicach i awanturował się. Za groźby karalne kodeks karny przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
10 stycznia 2024
Drukuj
Pobierz
Groził dróżniczce przejazdowej – Interweniował patrol GOI

Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei w Czechowicach Dziedzicach ujęli osobę podejrzaną o groźby karalne wobec dróżnika przejazdowego. Mundurowi podjęli interwencję na prośbę dyżurnego ruchu stacji Pszczyna, który to powiadomił dyżurnego SOK o kłótni w rejonie przystanku osobowego Goczałkowice pomiędzy pracownikiem Polskich Linii Kolejowych a agresywnym mężczyzną.

Funkcjonariusze ustalili, że tuż przed ich przyjazdem 24-latek groził dróżnicze przejazdowej pobiciem i pozbawieniem życia oraz próbował wyłudzić pieniądze. Ponadto zakłócał czynności służbowe na stanowisku pracy, związanego z bezpieczeństwem ruchu kolejowego. Gdy funkcjonariusze wykonywali swoje obowiązki mężczyzna był bardzo pobudzony i wciąż agresywny, nie reagował na wydawane polecenia.

Mundurowi błyskawicznie obezwładnili agresora, a następnie przekazali patrolowi Policji. Nie uniknione, że poniesie odpowiedzialność za grożenie pracownikowi PKP Polskie Linie Kolejowe S. A.  w pracy. Za to przestępstwo 24-letniemu mieszkańcowi powiatu pszczyńskiego może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X