Graficiarz złapany na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy Grupy Operacyjno-interwencyjnej podczas działań ,,Antygraffiti’’

Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei z Katowic w trakcie działań pod kryptonimem ,,Antygrafitti’’ prowadzonych w rejonie torów postojowych w stacji Żyrardów ujęli na gorącym uczynku sprawcę dewastacji pociągu relacji Grodzisk Mazowiecki – Żyrardów, malującego ,,graffiti’’ na wagonie. Do chwili ujęcia sprawca zdążył pomalować około 20 m² jednostki elektrycznej, w tym okna i drzwi. W najbliższym czasie za swoje zachowanie będzie tłumaczyć się przed sądem.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
29 maja 2023
Drukuj
Pobierz
Graficiarz złapany na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy Grupy Operacyjno-interwencyjnej podczas działań ,,Antygraffiti’’

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę w stacji kolejowej Żyrardów. Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach w trakcie prowadzonych działań porządkowych pod kryptonimem ,,Antygraffiti’’ na terenie województwa mazowieckiego ujęli po krótkim pościgu mężczyznę malującego farbą w sprayu ,,graffiti’’ na składzie pociągu relacji Grodzisk Mazowiecki – Żyrardów. Funkcjonariusze GOI wobec sprawcy dewastacji mienia kolejowego zastosowali środki przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i kajdanek.

Mężczyzna do chwili ujęcia zdążył pomalować powierzchnię około 20 m² jednostki elektrycznej, w tym okna i drzwi. Jako dowody rzeczowe zabezpieczono łącznie 25 puszek z farbą w sprayu oraz dwie drabinki. Patrol GOI SOK przekazał ujętego, 19-letniego sprawcę wraz z dowodami rzeczowymi do dyspozycji Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie do dalszych czynności. Straty jakie spowodował wstępnie oszacowano na kwotę blisko 4500 złotych, lecz nie wykluczone, że mogą być wyższe. Teraz graficiarzowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X