,,Grafficiarze’’ odpowiedzą przed warszawskim sądem

Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei w trakcie działań pod kryp. „WAGON” prowadzonych na warszawskim węźle kolejowym ujęli dwóch sprawców dewastacji pociągu Koleje Mazowieckie. Podejrzani malowali ,,graffiti’’ na wagonie. Do chwili ujęcia, sprawcy zdążyli pomalować ponad 40m² jednostki elektrycznej. Za swoje dzieło, 33 i 35-latek niebawem odpowiedzą przed sądem.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
26 lutego 2024
Drukuj
Pobierz
,,Grafficiarze’’ odpowiedzą przed warszawskim sądem

Do zdarzenia doszło w sobotę na terenie stacji kolejowej Warszawa Praga. Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie podczas prowadzonych działań zmierzających do ograniczenia procederu dewastacji pociągów, ujęli dwóch z pięciu mężczyzn malujących farbą w sprayu ,,graffiti’’ na składzie pociągu Koleje Mazowieckie.

Mundurowi wobec sprawców dewastacji pojazdu kolejowego zastosowali środki przymusu bezpośredniego w postaci chemicznego środka obezwładniającego i kajdanek. Mężczyźni do chwili ujęcia zdążyli pomalować powierzchnię około 42m² jednostki elektrycznej. Jako dowody rzeczowe zabezpieczono łącznie 12 puszek farby w sprayu oraz noktowizor i aparat cyfrowy. Powiadomiono Kolejowy Komisariat Policji w Warszawie. 33 i 35-latek będą się tłumaczyć przed sądem z pomalowania farbą elektrycznego zespołu trakcyjnego (EZT).

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X