Gdyńscy funkcjonariusze SOK udaremnili próbę samobójczą

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Gdyni zapobiegli próbie samobójczej mężczyzny. Dzięki natychmiastowej reakcji, w porę dotarli do 34-latka i odwiedli go od wejścia na tory kolejowe. Mężczyzna został objęty specjalistyczną pomocą lekarską. Po raz kolejny funkcjonariusze SOK wykazali się ogromnym zaangażowaniem w trakcie niesionej pomocy.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
6 czerwca 2023
Drukuj
Pobierz
Gdyńscy funkcjonariusze SOK udaremnili próbę samobójczą

W poniedziałek, 5 czerwca 2023 roku dyżurny gdyńskiego Posterunku Straży Ochrony Kolei odebrał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który zamierza odebrać sobie życie na terenie stacji kolejowej Sopot Kamienny Potok. Według zgłaszającego, desperat prawdopodobnie chce skoczyć pod nadjeżdżający pociąg. Funkcjonariusze SOK natychmiast pojechali we wskazane miejsce.

Na terenie stacji w Spocie zastali mężczyznę, stojącego w pobliżu torów kolejowych. Funkcjonariusze natychmiast zabezpieczyli rejon przebywania mężczyzny. Dla bezpieczeństwa sprowadzili ujętego w bezpieczne miejsce, z dala od torów. Pytany przez mundurowych o powód swojego zachowania 34-letni mieszkaniec gminy Rzeczenica przyznał, że ma problemy rodzinne, dlatego chciał rzucić się pod pociąg.

Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Decyzją ratowników medycznych, 34-latek został objęty specjalistyczną pomocą medyczną. Sprawne działanie funkcjonariuszy SOK pozwoliło zapobiec tragedii.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X