Funkcjonariuszki SOK uratowały mężczyznę, który chciał targnąć się na własne życie

,,Chronić zdrowie i życie ludzi na obszarze kolejowym…’’ – to słowa roty ślubowania, które są realizowane w codziennej służbie funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Udowodniły to funkcjonariuszki SOK z żagańskiego posterunku Straży Ochrony Kolei. Ich szybka interwencja uratowała życie mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo.
Autor tekstu
Straż Ochrony Kolei
Data dodania
26 czerwca 2024
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariuszki SOK uratowały mężczyznę, który chciał targnąć się na własne życie

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w minioną sobotę. Około godziny 15:30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu poinformował dyżurnego Posterunku Straży Ochrony Kolei w Żaganiu o mężczyźnie przebywającym na stacji kolejowej w Małomicach, którego zdrowie i życie może być zagrożone.

Natychmiast dyżurny SOK przekazał informację funkcjonariuszkom Straży Ochrony Kolei. Sokistki ustalili odcinek terenu kolejowego, na którym przebywał mężczyzna. Desperat stał na skrajni pierwszego peronu i oczekiwał na pociąg.  Funkcjonariuszki SOK po krótkim pościgu ujęły mężczyznę i  przeprowadziły w bezpieczne miejsce. Po kilkunastu minutach torem przejechał pociąg.  27-latek został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Dalsze czynności wyjaśniające prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X