Funkcjonariusze uratowali młode łabędzie
Do niecodziennej interwencji doszło 16 maja 2026 roku na linii kolejowej Kluczbork – Poznań, w rejonie miejscowości Antonin. Maszynista jednego z pociągów zgłosił do dyżurnego Posterunku Straży Ochrony Kolei w Ostrowie Wielkopolskim, że prawdopodobnie nastąpiło potrącenie łabędzia.
Na miejsce skierowano patrol złożony z funkcjonariusza Straży Ochrony Kolei z Ostrowa Wielkopolskiego oraz policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Po dotarciu na wskazany odcinek torów funkcjonariusze dokładnie przeszukali szlak kolejowy.
W trakcie działań odnaleziono rozczłonkowanego dorosłego łabędzia oraz dwa żywe, młode ptaki. Dzięki szybkiej reakcji służb zostały one zabezpieczone i uratowane. Łabędzie trafiły pod opiekę specjalistów w gabinecie weterynaryjnym.