Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z wizytą w Domu Dziecka

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z jarocińskiego posterunku sprawili ogromna niespodziankę dzieciom z Domu Wsparcia Dziecka i Rodziny ,,DOMOSTWO’’ mieszczącego się przy ul. Dworcowej w Górze koło Jarocina. Przyczyną odwiedzin była przeprowadzona prelekcja na temat bezpieczeństwa na obszarze kolejowym, a także potrzeba płynąca prosto z serca. Mundurowi przekazali dary dla podopiecznych zebrane z inicjatywy funkcjonariuszki SOK str. Magdaleny Karwackiej.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
24 listopada 2023
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z wizytą w Domu Dziecka

Niedawno funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Jarocinie odwiedzili podopiecznych Domu Dziecka w Górze. W trakcie spotkania mundurowi poruszyli kwestię bezpieczeństwa na dworcach kolejowych i w pociągach, a także odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz nieodpowiednich zachowań i zagrożeń na obszarze kolejowym. Nie zabrakło również zabaw i konkursów.

Profilaktycy strażnik Magdalena Karwacka i dyżurny zmiany Wojciech Mielcarek, realizując swoje codzienne obowiązki, przeprowadzają liczne spotkania z dziećmi i młodzieżą. Mają one na celu rozpowszechnianie, utrwalanie i zdobywanie wiedzy na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Jednak nie tylko przekazywanie wiedzy leży w kompetencjach funkcjonariuszy SOK, ale także pomaganie potrzebującym. Pomaganie wchodzi w krew – te słowa najlepiej opisują ostatnią inicjatywę strażnik Magdaleny Karwackiej, która zorganizowała zbiórkę na rzecz podopiecznych z Domu Dziecka w Górze. Wśród podarowanych prezentów znalazły się ubrania, środki czystości, żywność, słodycze oraz zabawki i gry.

Jest to pierwsza tego typu akcja zorganizowana przez Posterunek Straży Ochrony Kolei w Jarocinie. Inicjatywa nie ma jednak charakteru jednorazowego, ponieważ w planach jest nawiązanie stałej współpracy z tą placówką. Funkcjonariusze SOK chcą wspomóc rzeczowo wszystkie dzieci. W Domu Wsparcia Dziecka i Rodzin ,,DOMOSTWO’’ aktualnie przebywa 33 podopiecznych w różnym wieku. Dzieci są bardzo rezolutne oraz odpowiedzialne. Same dbają o czystość, wspólnie z opiekunami przygotowują posiłki i opiekują się terenem przyległym. Niestety ich potrzeby, choć niewygórowane są większe niż budżet, którym dysponują, dlatego każde wsparcie jest dla nich ważne.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X