Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei uratowali życie młodej kobiecie

Zaalarmowany patrol SOK ruszył na pomoc w rejon przystanku osobowego Warszawa ZOO. Funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Warszawie uratowali młodą kobietę, która mając 0,84 promila alkoholu w organizmie, chciała popełnić samobójstwo na torach. Desperatkę dostrzegł maszynista pociągu osobowego Koleje Mazowieckie relacji Warszawa Gdańska – Warszawa Praga. Życiu kobiety nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo. Została zabrana przez pogotowie do szpitala.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
2 stycznia 2024
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei uratowali życie młodej kobiecie

Sytuacja miała miejsce na torach w rejonie przystanka osobowego Warszawa ZOO. Komendant zmiany Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Warszawie został poinformowany przez dyżurną ruchu stacji towarowej Warszawa Praga, że maszynista pociągu Koleje Mazowieckie relacji Warszawa Gdańska – Warszawa Praga zauważył kobietę na torach.

Na miejsce błyskawicznie przyjechali funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, którzy odprowadzili młodą kobietę w bezpieczne miejsce oraz wezwali pogotowie ratunkowe i patrol policji. Mundurowi ustalili, że niedoszłą samobójczynią jest 31-letnia mieszkanka Wołomina. Kobietę przebadano alkomatem, który wskazał 0,84 promila alkoholu. Wezwana karetka pogotowia przewiozła ją do szpitala. W wyniku zdarzenia wystąpiło ponad 50-minutowe opóźnienie w ruchu kolejowym.

Straż Ochrony Kolei przypomina, że zawsze można zwrócić się do osób, które pomogą przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami takimi jak psycholog, psychiatra, Ośrodek Interwencji Kryzysowej lub Poradnia Zdrowia Psychicznego. Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję – telefon 22 484 88 01.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X