Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei uratowali mężczyznę z płonącego domu

Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
4 grudnia 2023
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei uratowali mężczyznę z płonącego domu

Dziś tuż po północy dyżurny oświęcimskiej jednostki Straży Ochrony Kolei otrzymał informację o tym, że w rejonie nieczynnej nastawni Oświęcim OWC na szlaku Chełmek – Oświęcim w płomieniach stanął budynek mieszkalny. Pod wskazane miejsce natychmiast skierowano najbliższy patrol SOK. O zdarzeniu powiadomiono służby ratunkowe.

Tam okazało się, że pożar wybuchł w jednym z budynków w Babicach w rejonie torów. Funkcjonariusze SOK jako pierwsi przyjechali na miejsce zgłoszenia. W drzwiach płonącego budynku zauważyli leżącego nieprzytomnego mężczyznę. Miał widoczne poparzenia skóry. Bez chwili zwłoki mundurowi chwycili mężczyznę i wynieśli go na zewnątrz. Funkcjonariusze SOK szybko przenieśli poszkodowanego w bezpieczne miejsce i do przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego udzielali pomocy przedmedycznej.

Mężczyzna, to 63-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Z poparzeniami został przetransportowany do szpitala. Wkrótce na miejsce przybyli strażacy, którzy ugasili pożar. W trakcie akcji gaśniczej prowadzonej przez JRG Oświęcim odnaleziono zwłoki drugiego z mężczyzn. Policjanci ustalili, że jest to 56-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Teraz policyjni śledczy zajmujący się sprawą ustalają przyczyny pożaru.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X