Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli sprawców rozboju z użyciem noża

W dniu 19.10.2022 r. do Komendanta Zmiany w Komendzie Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Warszawie dotarło zgłoszenie, że na terenie dworca Warszawa Wschodnia doszło do napaści na jednego z podróżnych. Skierowany na miejsce patrol funkcjonariuszy SOK wspólnie z funkcjonariuszami Policji i ochroną dworca ujął sprawców rozboju. Jak się później okazało, napastnicy mieli przy sobie noże.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
20 października 2022
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli sprawców rozboju z użyciem noża

W środę 19 października br. dyżurny Komisariatu Kolejowego Policji w Warszawie powiadomił komendanta zmiany z Komendy Regionalnej SOK w Warszawie, że na peronie nr 1 dworca Warszawa Wschodnia przebywa osoba postronna, która została pobita z użyciem noża i okradziona z pieniędzy i dokumentów przez trzech nieznanych sprawców. Na miejsce niezwłocznie skierowano patrol SOK z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Warszawie. 

Po przybyciu na peron pierwszy, mundurowi napotkali poszkodowanego, który oświadczył, że został zaatakowany w trakcie wypłacania gotówki z bankomatu znajdującego się na hali kasowej dworca Warszawa Wschodnia. Pokrzywdzony podał rysopis sprawców, którzy skradli mu kartę płatniczą, kartę pobytu i paszport. Wspólnie z przybyłym patrolem Policji i ochrony dworca, funkcjonariusze SOK po krótkich poszukiwaniach odnaleźli sprawców rozboju, którzy byli bardzo agresywni. Wobec mężczyzn zastosowano środki przymusu bezpośredniego.

Na miejsce wezwano Pogotowie Ratunkowe, które udzieliło pomocy medycznej poszkodowanemu, który ostatecznie odmówił hospitalizacji. W trakcie przeszukania agresorów Policjanci ujawnili przy mężczyznach dwa noże, które zostały zabezpieczone do dalszych czynności procesowych. 

Mężczyźni zostali przekazani funkcjonariuszom z Komisariatu Kolejowego Policji w Warszawie, gdzie prowadzone są dalsze czynności wyjaśniające w sprawie. Sprawcom rozboju grozi kara pozbawienia wolności od lat 2 do 12 zgodnie z Art. 280 § 1 Kodeksu Karnego.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X