Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli sprawców kradzieży bagażu

W dniu 23 listopada 2022 roku Komendant Zmiany w Komedzie Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Białymstoku otrzymał telefoniczne zgłoszenie od pracownika ochrony dworca, że podróżny czekający na pociąg w poczekalni dworca stacji Białystok padł ofiarą kradzieży. Skierowany na miejsce patrol funkcjonariuszy SOK ujął sprawców kradzieży.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
24 listopada 2022
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli sprawców kradzieży bagażu

W środę 23 listopada br. pracownik ochrony dworca w Białymstoku powiadomił komendanta zmiany z Komendy Regionalnej SOK w Białymstoku, że na poczekalni dworca stacji Białystok przebywa obywatel Ukrainy, który został okradziony ze swojej torby podróżnej i dokumentów przez dwóch nieznanych sprawców. Na miejsce niezwłocznie skierowano patrol SOK z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Białymstoku.  

Pracownik ochrony podał cechy charakterystyczne sprawców oraz wskazał funkcjonariuszom SOK kierunek, w którym zbiegli. Po przybyciu na peron czwarty mundurowi ujęli dwóch nieletnich odpowiadających rysopisowi, którzy przebywali wraz ze skradzionym bagażem w jednym z pociągów stojących na stacji Białystok. Poszkodowany odzyskał swoją torbę podróżną oraz dokumenty, bez których nie mógłby przebywać na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz wrócić do swojego kraju. Sprawców kradzieży przekazano do dyspozycji przybyłym na miejsce funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku celem dalszego postępowania. 

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X