Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli nietrzeźwego kierowcę

W dniu 20.04.2022r. w miejscowości Bieńki Karkuty Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli nietrzeźwego kierowcę, który zagrażał bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Autor tekstu
Straż Ochrony Kolei
Data dodania
22 kwietnia 2022
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli nietrzeźwego kierowcę

W dniu 20 kwietnia br. funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku SOK w Nasielsku patrolowali szlak kolejowy na odcinku Ciechanów – Nasielsk. Na drodze powiatowej w miejscowości Bieńki Karkuty zauważyli dziwnie zachowujący się samochód osobowy marki Opel Zafira, jadący z przeciwnego kierunku po ich pasie ruchu. Zachowanie kierowcy pojazdu stanowiło poważne zagrożenie dla  bezpieczeństwa własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Chcąc sprawdzić przyczynę dziwnego zachowania kierowcy Opla funkcjonariusze niezwłocznie zawrócili samochód służbowy udając się za odjeżdżającym pojazdem, a następnie zatrzymali go w miejscowości Mieszki Bardony. Po otwarciu drzwi samochodu mundurowi poczuli wyraźną woń alkoholu. Kierowca zatrzymanego pojazdu nie był w stanie udzielić  sensownych, wyraźnych odpowiedzi na zadane pytania, w związku z czym funkcjonariusze SOK wyjęli kluczyki ze stacyjki, a następnie powiadomili o zdarzeniu funkcjonariuszy Policji.

Na miejsce zdarzenia przybył wezwany patrol Policji z Posterunku w Sońsku, któremu funkcjonariusze przekazali nietrzeźwego kierowcę. Po przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholu okazało się, że kierowca pojazdu ma ponad 2,5 promila alkoholu u w wydychanym powietrzu.  Dalsze czynności w sprawie prowadzi Posterunek Policji w Sońsku.

Dzięki właściwej reakcji i sprawnej akcji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei jazda pijanego  29-latka została udaremniona i nikt nie poniósł poważnych obrażeń.  

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X