Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei przyczynili się do likwidacji kanału przerzutowego narkotyków

W dniu 3 lutego 2023 roku funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zlikwidowali kanał przerzutowy narkotyków, zatrzymując cztery osoby - handlarzy oraz kuriera i zabezpieczyli 127 kilogramów narkotyków o wartości blisko 6 mln złotych. W działania policyjne zostali zaangażowani również funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, kiedy to 23 stycznia br. wspólnie z Policją w rejonie dworca kolejowego w Kostrzynie nad Odrą ujęli pierwszego podejrzanego. Był to 22-latek ze Szczecina, który jak się później okazało, był jednym z odbiorców handlarzy. Przewoził 6 kg marihuany, którą spakował do podróżnej walizki.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
6 lutego 2023
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei przyczynili się do likwidacji kanału przerzutowego narkotyków

Należy wspomnieć, że już dwa tygodnie wcześniej, bo 23 stycznia doszło do ujęcia pierwszego podejrzanego. Funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Kostrzynie nad Odrą realizując ustawowe zdania w rejonie stacji Kostrzyn, otrzymali informację od policjantów z Wydziału Kryminalnego KMP Poznań, że na terenie holu dworca, przebywa kurier z narkotykami. Funkcjonariusze SOK niezwłocznie podjęli interwencję w stosunku do mężczyzny podejrzanego o przemycanie narkotyków. Podczas legitymowania przez patrol SOK mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo i agresywnie, dlatego też został wyprowadzony z dworca na peron nr 1. Wtedy do akcji wkroczyli funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, którzy przystąpili do przeszukania bagażu mężczyzny. Mundurowi w torbie podróżnej odnaleźli narkotyki. Łącznie zabezpieczono blisko 6 kg marihuany.

Dalsze czynności prowadził Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, który przy współpracy z Prokuraturą Rejonową w Szamotułach zatrzymał jeszcze trzy osoby, związane z obrotem narkotykami. Łącznie funkcjonariusze Policji zabezpieczyli 127 kilogramów narkotyków, w tym głównie marihuany o czarnorynkowej wartości blisko 6 mln złotych. Wszyscy podejrzani usłyszeli już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – m.in. posiadania, wprowadzani do obrotu oraz udziału w obrocie znacznych ilości narkotyków. Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Szamotułach zastosował wobec trzech osób tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy, a czwarta została oddana pod dozór Policji.

Fot. Komenda Miejska Policji w Poznaniu.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X