Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ,,pomogli’’ pijanemu kierowcy, który wjechał do rowu

Na szlaku kolejowym linii nr 1 w miejscowości Ruda kierowca wjechał samochodem do rowu. Przejeżdżający funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Skierniewicach zatrzymali się, żeby sprawdzić czy kierowca nie potrzebuje pomocy. Kierujący pojazdem marki BMW 27-letni mężczyzna najwyraźniej stracił panowanie nad pojazdem. Jak się okazało nie odniósł żadnych obrażeń. Jego badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Swoje zachowanie wytłumaczy w sądzie.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
31 maja 2023
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ,,pomogli’’ pijanemu kierowcy, który wjechał do rowu

bował pomocy, gdyż wjechał autem do przydrożnego rowu. Mundurowi natychmiast zareagowali, chcąc udzielić mężczyźnie pomocy, na szczęście nie doznał poważniejszych obrażeń.

Funkcjonariusze SOK już w pierwszej chwili po nawiązaniu rozmowy wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu. W tej sytuacji o całym zdarzeniu powiadomili Policję. Za kierownicą BMW siedział 27-letni mieszkaniec powiatu żyrardowskiego. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Ujęty 27-latek został przekazany funkcjonariuszom Policji z Komendy Miejskiej w Skierniewicach. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem, a grozi mu kara do 2 lat pobawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów na długie lata. Tym razem nie doszło do tragedii, ucierpiało jedynie mienie w postaci samochodu, a sprawca nieodpowiedzialnego zachowania stanie przed sądem.

Po raz kolejny apelujemy: Piłeś – Nie Jedź !!!

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X