Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei pomogli chorującemu na epilepsję

Funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach pomogli choremu na epilepsję. Mężczyzna zasłabł na dworcu kolejowym w Katowicach. Mundurowi udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej i przekazali pod opiekę lekarzy. Dzięki wzorowej postawie, ale przede wszystkim skutecznemu i profesjonalnemu działaniu funkcjonariuszy SOK, skuteczna pomoc dla mężczyzny przyszła na czas.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
29 marca 2023
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei pomogli chorującemu na epilepsję

W minioną niedzielę, na terenie dworca kolejowego Katowice do funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Katowicach, pełniących służbę w patrolu pieszym podbiegła kobieta, która poinformowała, że stojąca obok niej osoba źle się poczuła i upadła. Mundurowi natychmiast podjęli interwencję. Ustalili, że potrzebujący pomocy mężczyzna choruje na epilepsję. Szybko okazało się jednak, że ma on właśnie atak padaczki.

Funkcjonariusze SOK przystąpili do udzielania pierwszej pomocy, jednocześnie na miejsce zdarzenia wezwali karetkę pogotowia. Do czasu przybycia personelu medycznego przytrzymywali choremu głowę, aby w trakcie ataku nie doznał urazu oraz nieprzerwanie monitorowali jego czynności życiowe. Dzięki szybkiej reakcji kobiety i funkcjonariuszy SOK udało się zapobiec tragedii i pomóc choremu mężczyźnie.

Przypominamy zasady zachowania w tego typu sytuacji:

Należy ochronić głowę poszkodowanego, zabezpieczając go przed dodatkowymi urazami np. używając do tego dostępnej odzieży lub miękkich przedmiotów. Nie należy krępować jego ruchów. Po ataku należy ułożyć chorego w pozycji bezpiecznej. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do stanu zdrowia chorego lub właściwego sposobu działania wezwijmy odpowiednie służby dzwoniąc na numer telefonu alarmowego 112.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X