Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei pomagają osobom bezdomnym na obszarze kolejowym

Już od kilku dni w Polsce mamy zimowe warunki - śnieg i mróz. Niskie temperatury, zwłaszcza w nocy spowodowały, że funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z większą czujnością sprawdzają miejsca na obszarze kolejowym, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Panujące mrozy stanowią ogromne zagrożenie. Nie bądźmy obojętni!
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
10 stycznia 2024
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei pomagają osobom bezdomnym na obszarze kolejowym

Bezdomni, którzy pozostają poza schroniskami również przebywają na obszarze kolejowym. Dlatego też funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei prowadzą w okresie zimowym wzmożone działania kontrolne w ramach postępowania z osobami bezdomnymi wymagającymi pomocy. Patrole SOK namawiają osoby pozostające poza schroniskami do korzystania z pomocy, jaką mogą otrzymać od miejskich instytucji. Niestety często spotykają się z odmową i brakiem zainteresowania.

Funkcjonariusze SOK wspólnie z policjantami i strażnikami miejskimi regularnie odwiedzają miejsca przebywania osób bezdomnych. Okres zimowy, gdy temperatury spadają poniżej zera, to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku i niezaradnych życiowo. To właśnie oni są najbardziej narażeni na wychłodzenie organizmu.

Nie bądźmy obojętni. Wystarczy zwrócić uwagę na osoby bezdomne przebywające na terenach kolejowych i powiadomić służby. Mundurowi każdego dnia podczas służby patrolują szlaki kolejowe, zwracając szczególną uwagę na park wagonów pasażerskich, pustostany i koczowiska na obszarze kolejowym w obawie, czy nie znajduje się tam potrzebująca osoba. Funkcjonariusze wskazują bezdomnym noclegownie czy inne miejsca, gdzie można się ogrzać i otrzymać ciepły posiłek.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X