Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei po raz kolejny wzięli udział w akcji charytatywnej ,,Ja jadę – Ty pomagasz’’

W Siemianowicach Śląskich odbył się festyn bezpieczeństwa połączony z akcją charytatywnej wyprawy rowerowej do Norwegii ,,Ja jadę – Ty pomagasz’’. Podczas wydarzenia nie mogło zabraknąć funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Katowicach oraz psa służbowego o imieniu Dukat. W tym roku zbiórka pieniędzy prowadzona jest na leczenie i rehabilitację trójki dzieci.
Autor tekstu
Straż Ochrony Kolei
Data dodania
7 czerwca 2024
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei po raz kolejny wzięli udział w akcji charytatywnej ,,Ja jadę – Ty pomagasz’’

Podczas pikniku, który odbył się w Siemianowicach Śląskich odbyła się charytatywna akcja ,,Ja jadę – Ty pomagasz’’ zorganizowana przez prezesa tego stowarzyszenia Tomasza Dziergę. Były policjant, obecnie żołnierz połączył swoje wyprawy rowerowe po Europie z ideą pomocy chorym dzieciom. Tym razem celem jego podróży jest Norwegia. Cała trasa rowerowa liczy 4023,5 kilometrów, a wszystko po to, aby zebrać pieniądze i wesprzeć dzieci w leczeniu oraz rehabilitacji. W ten szczytny cel włączyli się także katowiccy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei.

To już czwarta tego typu akcja charytatywna, połączona z piknikiem, na którym można było poznać specyfikę pracy różnych służb mundurowych. W tym roku wydarzenie to zostało objęte honorowym patronatem przez Prezydenta Siemianowic Śląskich. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich oraz Szkoły Policji w Katowicach wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej SOK w Katowicach, rozdawali na swoich stanowiskach wiele przydatnych gadżetów i upominków, związanych z bezpieczeństwem.

Uczestnicy pikniku mogli także przyjrzeć się z bliska pracy Policji, Straży Ochrony Kolei, Straży Miejskiej, Służby Więziennej oraz Straży Pożarnej. Można było podziwiać m.in. Mobilne Centrum Monitoringu – pojazd SOK do zadań specjalnych, radiowozy policyjne oraz wozy strażackie.

Prezes stowarzyszenia „Ja jadę – Ty pomagasz’’ Tomasz Dzierga w asyście przedstawicieli różnych służb mundurowych, w tym Straży Ochrony Kolei oraz podmiotów i instytucji opuścił swoje rodzinne miasto i wyruszył na wyprawę rowerową do Norwegii. Wszyscy trzymamy kciuki i czekamy na szczęśliwy finał.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X