Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei odzyskali walizki warte ponad 50 tysięcy złotych

W dniu 10 grudnia 2022 roku komendant zmiany w Komendzie Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Poznaniu otrzymał telefoniczne zgłoszenie od kierownika pociągu międzynarodowego relacji Berlin – Warszawa Wschodnia, że po odjeździe pociągu ze stacji Poznań Główny obywatele Rosji zgłosili kradzież trzech walizek o wartości ponad 50 tyś. zł. Skierowany na miejsce patrol funkcjonariuszy SOK ujął sprawcę kradzieży.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
12 grudnia 2022
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei odzyskali walizki warte ponad 50 tysięcy złotych

W sobotę 10 grudnia br. kierownik pociągu międzynarodowego relacji Berlin – Warszawa Wschodnia powiadomił komendanta zmiany z Komendy Regionalnej SOK w Poznaniu, że po odjeździe pociągu ze stacji Poznań Główny podróżni, dwoje obywateli Rosji zgłosiło kradzież trzech walizek, których wartość wycenili na ponad 50 tysięcy złotych. Poinformowali również, że mężczyzna który ich okradł, wysiadł w stacji Poznań Główny i był wcześniej legitymowany przez patrol SOK. Na miejsce niezwłocznie skierowano funkcjonariuszy SOK z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Poznaniu.

Po kilku minutach mundurowi podczas sprawdzenia stacji Poznań Główny przy użyciu środków przymusu bezpośredniego ujęli mężczyznę, który przebywał w części zachodniej dworca wraz ze skradzionym bagażem.

Sprawcę kradzieży wraz z walizkami przekazano do dyspozycji przybyłym na miejsce funkcjonariuszom z Komisariatu Policji Stare Miasto w Poznaniu celem dalszego postępowania. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei obywatele Rosji odzyskali walizki warte ponad 50 tysięcy złotych.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X