Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei odzyskali skradziony telefon

W dniu 9 stycznia 2023 roku komendant zmiany w Komendzie Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Łodzi otrzymał telefoniczne zgłoszenie od pracownika ochrony dworca, że podróżna oczekująca na pociąg w stacji Łódź Fabryczna padła ofiarą kradzieży. Łupem ,,amatora cudzego mienia’’ padł telefon komórkowy. Skierowani na miejsce funkcjonariusze SOK ujęli 29-letniego kieszonkowca oraz odzyskali skradziony telefon. Nie odbyło się również bez zastosowania środków przymusu bezpośredniego.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
11 stycznia 2023
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei odzyskali skradziony telefon

W poniedziałek, 9 stycznia br. pracownik ochrony dworca Łódź Fabryczna powiadomił telefonicznie komendanta zmiany z Komendy Regionalnej SOK w Łodzi, że na peronie nr 2 stacji Łódź Fabryczna przebywa kobieta, której nieznany sprawca ukradł telefon komórkowy. Na miejsce niezwłocznie skierowano patrol SOK z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Łodzi.

Podczas zgłoszenia pracownik ochrony podał cechy charakterystyczne sprawcy, a także wskazał kierunek w którym zbiegł. Po kilku minutach funkcjonariusze SOK ujęli podejrzanego, odpowiadającego rysopisowi. Wobec agresywnie zachowującego się 29-letniego mężczyzny, mundurowi zmuszeni byli zastosować środki przymusu bezpośredniego. Odzyskany telefon funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zwrócili poszkodowanej.

Sprawcę kradzieży przekazano do dyspozycji przybyłym na miejsce funkcjonariuszom z I Komisariatu Policji w Łodzi, celem dalszego postępowania.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X