Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei odnaleźli zaginionego pensjonariusza Domu Pomocy Społecznej

Wczoraj Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Warszawie dostała wezwanie do mężczyzny, którego o mały włos nie rozjechała lokomotywa. 66-latek siedział na torach towarowej stacji Warszawa Praga. Zauważył go niemal w ostatniej chwili maszynista podczas wykonywania manewrów. Natychmiast powiadomił dyżurnego ruchu, a ten służbę dyżurną SOK. Okazało się, że funkcjonariusze SOK odnaleźli zaginionego mieszkańca jednego z Domów Pomocy Społecznej.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
11 sierpnia 2023
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei odnaleźli zaginionego pensjonariusza Domu Pomocy Społecznej

W czwartek około godziny 3:30 nad ranem na telefon komendanta zmiany SOK w Warszawie, zadzwonił dyżurny ruchu stacji Warszawa Praga Towarowa, który zgłosił, że na torach przebywa dziwnie ubrany mężczyzna. Funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Warszawie natychmiast podjęli działania.

Patrol SOK po przybyciu na miejsce zauważył siedzącego na torach mężczyznę, nad którym stał pracownik kolejowy. 66-latek wymagał udzielenia natychmiastowej pomocy, był bardzo osłabiony. Funkcjonariusze SOK sprowadzili mężczyznę w bezpieczne miejsce, a następnie przykryli go folią termiczną i zaopiekowali się nim. Starszy mężczyzna był ubrany w szlafrok szpitalny, nie potrafił podać swoich danych personalnych, nie był też świadomy swojej sytuacji.

Z relacji maszynisty wynikało, że mężczyzna siedział na torowisku, nie reagował na nadawane sygnały dźwiękowe. Maszynista zatrzymał lokomotywę, aby nie doszło do potrącenia człowieka. Jak się później okazało, po sprawdzeniu w policyjnych systemach 66-latek był osobą poszukiwaną przez Policję, gdyż samowolnie oddalił się z miejscowego Domu Pomocy Społecznej.

W efekcie w ciągu niecałych dwóch godzin dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei, pracowników kolejowych i policjantów zaginiony chory człowiek trafił pod opiekę lekarzy. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komisariat Kolejowy Policji w Warszawie.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X