Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei odnaleźli kobietę chorą na Alzheimera

Wczoraj wieczorem funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z bydgoskiej komendy odnaleźli zaginioną kobietę cierpiącą na chorobę Alzheimera. 67-latka zgubiła się po tym jak wsiadła do pociągu. Odnalezioną seniorkę funkcjonariusze SOK przekazali pod opiekę najbliższych.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
18 września 2023
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei odnaleźli kobietę chorą na Alzheimera

Funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Bydgoszczy podczas służby patrolowej w rejonie stacji PKP Bydgoszcz Główna zostali zaalarmowani o zaginięciu 67-letniej mieszkanki Bydgoszczy. Zaniepokojony syn zawiadomił również Policję. Z przekazanych informacji wynikało, że cierpi na chorobę Alzheimera i prawdopodobnie sama wsiadła do nieznanego pociągu z Gdańska. Mimo poszukiwań prowadzonych na własną rękę przez rodzinę, nie udało się jej odnaleźć.

Po ustaleniu istotnych szczegółów dotyczących zaginionej funkcjonariusze SOK natychmiast przystąpili do poszukiwania kobiety. Po kilkudziesięciu minutach intensywnych działań mundurowi odnaleźli zaginioną w pociągu relacji Gdynia Główna – Poznań Główny. Seniorka podróżowała bez ważnego biletu na przejazd, co nie uszło uwadze kierownika pociągu.

Mundurowi zaopiekowali się 67-latką oraz poinformowali rodzinę i Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy. Odnalezioną seniorkę funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei przekazali synowi. 67-letnia mieszkanka Bydgoszczy cała i zdrowa znajduje się już pod opieką rodziny.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X