Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i Straży Granicznej w czasie akcji ,,24 BLUE RAD’’ udaremnili przekroczenie granicy polsko-ukraińskiej wbrew przepisom

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej prowadząc działania w ramach międzynarodowej akcji ,,24 BLUE RAD’’ zorganizowanej przez organizację RAILPOL ujęli mężczyznę, który nielegalnie przekroczył granicę państwa z Ukrainy do Polski. Obywatel Ukrainy przepłynął wpław rzekę graniczną Bug. Straż Ochrony Kolei po raz kolejny wzięła udział w 25 edycji akcji ,,24 BLUE RAD’’, jako pełnoprawny członek organizacji RAILPOL - European association of Railway Police Force. Do udziału w tej międzynarodowej akcji SOK zaprosił Straż Graniczną i Policję.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
27 marca 2023
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i Straży Granicznej w czasie akcji ,,24 BLUE RAD’’ udaremnili przekroczenie granicy polsko-ukraińskiej wbrew przepisom

W dniu 24 marca br. w pobliżu mostu kolejowego na szlaku Dorohusk – Granica Państwa funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Chełmie wspólnie z funkcjonariuszami z Placówki Straży Granicznej w Dorohusku ujawnili przypadek nielegalnego przekroczenia granicy RP. Podczas prowadzonej obserwacji terenu przygranicznego zauważyli mężczyznę, który przepłynął wpław rzekę graniczną Bug, został ujęty, gdy był już na polskim brzegu. Ujęty to 20-letni obywatel Ukrainy, nie wymagał opieki lekarskiej, czuł się dobrze. Funkcjonariusze SOK i SG prowadzili wspólne działania w ramach międzynarodowej akcji ,,24 BLUE RAD’’ zorganizowanej przez RAILPOL – European association of Railway Police Force.

Ujęty 20-letni Ukrainiec został przewieziony do Placówki Straży Granicznej w Dorohusku, gdzie po zakończeniu czynności administracyjnych zostanie przekazany służbom granicznym Ukrainy.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X