Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i Straży Granicznej ujęli 13 nielegalnych migrantów w czasie akcji „24 BLUE RAD”

W dniu 24 listopada 2021 r. w pobliżu mostu kolejowego na szlaku Węgliniec – Bielawa Dolna funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali 13 osób, obywateli Iraku i Iranu, którzy nielegalnie przebywali na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Funkcjonariusze prowadzili wspólne działania w ramach międzynarodowej akcji „24 BLUE RAD” zorganizowanej przez RAILPOL.
Autor tekstu
Straż Ochrony Kolei
Data dodania
24 listopada 2021
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i Straży Granicznej ujęli 13 nielegalnych migrantów w czasie akcji „24 BLUE RAD”

Straż Ochrony Kolei została kolejny raz została zaproszona do udziału w organizowanej w dniach 24 – 25.11.2021 r. przez organizację RAILPOL międzynarodowej akcji „24 BLUE RAD”. Do udziału w działaniach na prośbę Komendy Głównej SOK włączyli się funkcjonariusze Policji i Straży Granicznej.  Akcja prowadzona jest na terenie Polski oraz innych krajów Unii Europejskiej.

W dniu 24 listopada 2021 r. około godziny 9.40 podczas realizowanego w ramach akcji wspólnego patrolu funkcjonariusze  Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej SOK we Wrocławiu oraz Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu, w okolicy mostu kolejowego  na szlaku Węgliniec – Bielawa Dolna zauważyli kilkanaście osób, które przemieszczały się po przylegającej do szlaku kolejowego drodze gruntowej. Na widok funkcjonariuszy zauważone osoby zaczęły uciekać. Po krótkim pościgu mundurowi ujęli 13. uciekinierów, w tym jedną kobietę. W trakcie dalszych czynności ustalono, że ujęte osoby są obywatelami Iranu i Iraku, a na terytorium RP przebywają nielegalnie. Na miejsce wezwane zostały dodatkowe siły Straży Granicznej i Policji. Uciekinierzy zostali przewiezieni do Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X