Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei doskonalili umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei doskonalili umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia prowadzone były przez doświadczonego policjanta, który posiada tytuł ratownika oraz instruktora kwalifikowanej pierwszej pomocy. Zdobyta wiedza i umiejętności z całą pewnością pomogą mundurowym w niesieniu pomocy innym na obszarze kolejowym.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
14 lutego 2024
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei doskonalili umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy

W ubiegłym tygodniu w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyło się jedno z wielu zaplanowanych na ten rok wspólnych szkoleń SOK i Policji z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W przedsięwzięciu udział wzięli funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Poznaniu posiadający tytuły ratownika. Szkolenie prowadził wykwalifikowany policyjny specjalista podkomisarz Patryk Mydlak.

Zajęcia obejmowały m.in. prezentację sprzętu medycznego z opisem jego istotnych elementów, a w szczególności sprzętu wykorzystywanego do tamowania masywnych krwotoków, omówienie występujących w służbie zagrożeń życia funkcjonariuszy oraz osób potrzebujących ich pomocy, czynności ratownicze w stosunku do osób dorosłych, młodocianych i dzieci oraz opis przypadków, z którymi mieli do czynienia funkcjonariusze wypełniający zadania ratownicze.

Nabyta przez funkcjonariuszy wiedza, z całą pewnością przyniesie swoje owoce podczas codziennej służby na miejscu zdarzeń kolejowych oraz w trakcie interwencji.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X