Funkcjonariusze SOK w jeden dzień odnaleźli dwie poszukiwane osoby nieletnie

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w ciągu jednego dnia odnaleźli dwie zaginione osoby nieletnie. Pierwsza z nich to 15-letni chłopiec, który uciekł z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wojnowie i ukrył się w pociągu relacji Siedlce – Czeremcha. Następnie 13-letnia dziewczynka, która oddaliła się samowolnie z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej dla dziewcząt w Krakowie i chciała rozpocząć samotnie podróż pociągiem relacji Kraków – Warszawa Wschodnia. Nieletnich całych i zdrowych przekazano pod opiekę wychowawców.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
17 kwietnia 2023
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze SOK w jeden dzień odnaleźli dwie poszukiwane osoby nieletnie

W czwartek, 16 marca br. dyżurny zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Czeremsze otrzymał zgłoszenie od kierownika pociągu relacji Siedlce – Czeremcha, że w pociągu przebywa nieletnia osoba, która nie posiada biletu na przejazd oraz dokumentu tożsamości. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy SOK  z Posterunku w Czeremsze. Podczas legitymowania nastolatka okazało się, że uciekł on z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wojnowie. Ujętego 15-latka funkcjonariusze SOK przekazali wezwanym na miejsce funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Czeremsze.

Tego samego dnia do Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Kielcach dotarła informacja od dyżurnej ruchu w stacji Kielce, że pociągiem relacji Kraków – Warszawa Wschodnia ma zamiar rozpocząć podróż mała dziewczynka bez żadnego opiekuna i biletu. Błyskawicznie skierowani na miejsce funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Kielcach ujęli 13-letnią dziewczynkę, która samowolnie oddaliła się z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej dla dziewczyn w Krakowie. Jak się później okazało dziewczynkę poszukiwała już Komenda Miejska Policji w Krakowie.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X