Funkcjonariusze SOK w Jarocinie odwiedzili podopiecznych z Domu Dziecka

Funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Jarocinie odwiedzili podopiecznych Domu Dziecka w Górze. Doskonałą okazją do złożenia kolejnej wizyty w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej były zbliżające się ferie zimowe. W trakcie spotkania z dziećmi, mundurowi poruszyli kwestie bezpieczeństwa na obszarze kolejowym oraz przekazali zebrane dary dla podopiecznych. Wśród podarowanych prezentów znalazły się m.in. środki czystości, słodycze, owoce oraz zabawki.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
29 stycznia 2024
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze SOK w Jarocinie odwiedzili podopiecznych z Domu Dziecka

Strażnik Magdalena Karwacka i dyżurny zmiany Wojciech Mielcarek z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Jarocinie spotkali się w ubiegłym tygodniu z podopiecznymi Domu Dziecka w Górze. Spotkanie było świetną okazją do omówienia z dziećmi podstawowych zasad bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych, dworcach i w pociągach podczas zimowego wypoczynku, a także odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz nieodpowiednich zachowań i zagrożeń na obszarze kolejowym. Dzieci miały sposobność porozmawiać z funkcjonariuszami o ich służbie, a także z bliska zobaczyć pojazd służbowy i wyposażenie, z jakim na co dzień wyruszają do służby.

Jednak nie tylko przekazywanie wiedzy leży w kompetencjach funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei, ale także pomaganie potrzebującym. Jarocińskim mundurowym pomaganie innym weszło w krew, organizując już po raz drugi zbiórkę na rzecz wychowanków z zaprzyjaźnionego Domu Dziecka w Górze. Wśród podarowanych prezentów znalazły się m.in. środki higieny osobistej, artykuły kosmetyczne, proszki i płyny do prania, jak i również produkty spożywcze, owoce oraz słodycze i zabawki z których dzieci najbardziej się ucieszyły.

Cały czas propagowana jest akcja pomocy dla Domu Dziecka w Górze. Są to dzieci bardzo często pokrzywdzone przez los, życie ich nie oszczędzało, a dzieciństwo to niejednokrotnie okres traumatycznych przeżyć, które odbijają piętno na całe życie. Funkcjonariusze SOK pomagają, aby wywołać uśmiech i radość, namiastkę bliskości, żeby te dzieci były przekonane że są ludzie o dobrym sercu i duszy.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X