Funkcjonariusze SOK w czasie wolnym od służby ujęli ,,Kieszonkowców’’

Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei w czasie wolnym od służby, na peronie w stacji Poznań Główny, ujęli ,,kieszonkowców’’. Sprawcy wykorzystali zamieszanie, jakie spowodował przyjazd pociągu relacji Świnoujście – Warszawa Gdańska i okradli wsiadającego do niego obywatela Chin. Chwilę później złodzieje mieli kajdanki na rękach, niebawem też usłyszą zarzuty. Za przestępstwo, którego się dopuścili kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
22 września 2023
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze SOK w czasie wolnym od służby ujęli ,,Kieszonkowców’’

Wczoraj, 21 września około godziny 11:00 w Poznaniu na peronie stacji kolejowej Poznań Główny doszło do dość nietypowej sytuacji. Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei wspólnie z koordynatorem GOI z Komendy Głównej SOK w czasie wolnym od prowadzonych działań ,,Bezpieczna Podróż VII – 2023’’ na terenie Wielkopolski, będąc w rejonie dworca kolejowego, zaobserwowali znanych im kieszonkowców z byłej grupy wołomińskiej.

To wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy, którzy postanowili przyjrzeć się całej sytuacji z bliska. Kiedy przyjechał pociąg relacji Świnoujście – Warszawa Gdańska, złodzieje najpierw udawali pasażerów, tworząc tzw. sztuczny tłok wraz z wsiadającymi, a następnie na oczach funkcjonariuszy dokonali kradzieży portfela z plecaka wsiadającego podróżnego do pociągu. W tej sytuacji reakcja mundurowych mogła być tylko jedna. Kieszonkowcy zostali ujęci, a całe skradzione mienie wróciło do kompletnie zaskoczonego tą sytuacją obywatela Chin. W portfelu poszkodowanego znajdowało się całkiem sporo gotówki m.in. 302 USD, 40 Euro, 105 RMB i 10 złotych, a także karty płatnicze oraz dokumenty.

Kieszonkowcy dzięki sprawnej interwencji funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei trafili do Komisariatu Policji Poznań Wilda. Za przestępstwo, którego się dopuścili kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X