Funkcjonariusze SOK użyli broni wobec złodziei, którzy próbowali ich rozjechać

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Legnicy podczas czwartkowej interwencji na szlaku Miłkowice – Jezierzany zaskoczyli dwóch mężczyzn kradnących stalowe podkłady kolejowe. Uciekając terenowym autem, złodzieje próbowali przejechać funkcjonariuszy SOK, w związku z powyższym jeden z nich sięgnął po broń służbową i oddał z niej cztery strzały. Sprawcy zdołali jednak odjechać z miejsca zdarzenia. Nikt w trakcie tej interwencji nie ucierpiał. Trwają czynności zmierzające do identyfikacji sprawców i ich zatrzymania.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
13 maja 2023
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze SOK użyli broni wobec złodziei, którzy próbowali ich rozjechać

Do zdarzenia doszło przedwczoraj około godz. 17:30 na szlaku kolejowym Miłkowice – Jezierzany. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Legnicy zauważyli przy torach samochód terenowy bez tablic rejestracyjnych i dwóch mężczyzn, którzy ładowali do bagażnika stalowe podkłady kolejowe. Na widok mundurowych złodzieje pośpiesznie rzucili się do ucieczki. Próbując odjechać, ruszyli autem w kierunku interweniujących funkcjonariuszy SOK próbując ich potrącić.

Jeden z funkcjonariuszy dał wyraźny sygnał kierowcy do zatrzymania się. Kierujący jednak nie reagował i próbował przejechać mundurowych. Zachowanie złodziei stwarzało bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia, w związku z powyższym jeden z funkcjonariuszy chwycił za broń służbową i oddał strzał ostrzegawczy w bezpiecznym kierunku. Pomimo ostrzeżenia kierowca nadal kontynłował niebezpieczną jazdę, w następstwie czego funkcjonariusz SOK oddał trzy strzały w kierunku pędzącego pojazdu.

Funkcjonariusze SOK nie odnieśli uszczerbku na zdrowiu, ale złodziejom udało się zbiec. Odjechali drogą gruntową w kierunku Gniewomirowic. Szuka ich teraz Policja z Legnicy i Chojnowa, do której Straż Ochrony Kolei natychmiast złożyła zawiadomienie o zdarzeniu. Trwają czynności zmierzające do identyfikacji sprawców i ich zatrzymania. Prowadzone są również czynności w sprawie czynnej napaści i narażenia życia funkcjonariusza publicznego na służbie.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X