Funkcjonariusze SOK uratowali życie 18-latki, która podcięła sobie żyły i chciała rzucić się pod pociąg

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, których dyżurny ostrowskiej jednostki wysłał na interwencję nie przypuszczali, że będzie ona przebiegać tak dramatycznie. Przebywająca na torach 18-letnia dziewczyna podcięła sobie żyły i ruszyła w kierunku nadjeżdżającej lokomotywy. Ważna była każda minuta. Funkcjonariusze SOK pobiegli za młodą kobietą i w ostatnim momencie ujęli ją tuż przed nadjeżdżającym pojazdem kolejowym. 18-latka została zabrana przez pogotowie ratunkowe do szpitala.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
17 maja 2023
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze SOK uratowali życie 18-latki, która podcięła sobie żyły i chciała rzucić się pod pociąg

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia otrzymanego od maszynisty pociągu relacji Wrocław Główny – Warszawa Gdańska. Wynikało z niego, że nieuprawnione osoby przebywają na torach czynnych. Dyżurny zmiany SOK natychmiast skierował na szlak kolejowy Ostrów Wielkopolski – Topola Osiedle patrol z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Ostrowie Wielkopolskim.

Funkcjonariusze SOK po dotarciu na miejsce zauważyli stojącą przy torach młodą kobietę, która w ręku trzymała żyletkę i biegła w stronę nadjeżdżającej lokomotywy. Mundurowi natychmiast zareagowali na zaistniałą sytuację. W ostatnim momencie ujęli nastolatkę tuż przed nadjeżdżającym pojazdem kolejowym. Roztrzęsioną dziewczynę z silnie krwawiącymi ranami ciętymi przedramienia oraz krwotokiem nosa ściągnęli z torów kolejowych w bezpieczne miejsce. Funkcjonariusze natychmiast udzielili jej pomocy przedmedycznej zakładając na rany opatrunek uciskowy oraz zatamowali krwawienie z nosa. Szybka pomoc doprowadziła do uratowania ludzkiego życia.

Mundurowi wezwali pomoc medyczną, a do czasu przyjazdu karetki zaopiekowali się 18-latką, która chciała odebrać sobie życie. Błyskawiczna interwencja funkcjonariuszy SOK niewątpliwie zapobiegła tragedii, a uratowana młoda kobieta trafiła pod opiekę lekarza.

Młodzi ludzie, którzy przeżywają trudności wpływające na zdrowie psychiczne, mogą skorzystać z bezpłatnego telefonu zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Dzwoniąc pod numer 800 12 12 12, otrzymają profesjonalne wsparcie psychologiczne. Rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość. Dzieci i młodzież mogą skorzystać także z czatu internetowego. Nie wymaga on logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Telefon i czat są czynne całą dobę, siedem dni w tygodniu. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.brpd.gov.pl

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X