Funkcjonariusze SOK uratowali zdesperowaną 30-latkę

W dniu 12 lutego 2023 roku funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Iławie realizując czynności służbowe w stacji osobowej Iława Główna zauważyli spacerującą peronem młodą kobietę, której zachowanie znacząco mogło wskazywać, na chęć targnięcia się na swoje życie. Tak jak podejrzewali zdesperowana 30-latka chciała popełnić samobójstwo.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
14 lutego 2023
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze SOK uratowali zdesperowaną 30-latkę

W niedzielę, 12 lutego br. funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej SOK w Iławie podczas pełnienia służby porządkowej na terenie stacji Iława Główna zauważyli dziwnie zachowującą się kobietę, która samotnie spacerowała peronem nr 3. Funkcjonariusze SOK podejrzewając, że chce popełnić samobójstwo, natychmiast ruszyli w jej kierunku.

Mundurowi zajęli rozmową 30-letnią kobietę, która wyglądała na osobę mocno załamaną. Zapłakana kobieta cały czas twierdziła, że leczy się psychiatrycznie i chce popełnić samobójstwo, najlepiej rzucając się pod pociąg, gdyż nie ma dla kogo żyć i gdzie się podziać. Funkcjonariusze SOK przeprowadzili kobietę w bezpieczne miejsce, a następnie wezwali Pogotowie Ratunkowe.

Podczas rozmowy z lekarzem kobieta cały czas potwierdzała, że chce targnąć się na własne życie. Ze względu na stan psychiczny funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei przekazali kobietę załodze karetki pogotowia, a następnie została przewiedziona do Powiatowego Szpitala w Iławie.

Gdyby nie funkcjonariusze SOK, cała sytuacja mogłaby się skończyć tragicznie. Ich szybka i przede wszystkim profesjonalna reakcja prawdopodobnie uratowała życie 30-letniej kobiecie.

Każdy może przyczynić się do zapobiegania samobójstwom. Pamiętaj, jeśli potrzebujesz pomocy, masz depresję lub złe myśli?, nie jesteś sam!. Tutaj uzyskasz pomoc – Ośrodek Interwencji Kryzysowej, Poradnia Zdrowia Psychicznego, psycholog, psychiatra, telefon zaufania 116 123.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X