Funkcjonariusze SOK uratowali mężczyznę, który chciał rzucić się pod pociąg

,,Chronić zdrowie i życie ludzi na obszarze kolejowym…’’ – to słowa roty ślubowania, które są realizowane w codziennej służbie funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Udowodnili to w minioną niedzielę mundurowi z bydgoskiej komendy SOK. Szybka interwencja patrolu SOK uratowała życie mężczyźnie, który chciał popełnić samobójstwo, rzucając się pod pociąg.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
25 września 2023
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze SOK uratowali mężczyznę, który chciał rzucić się pod pociąg

Do niebezpiecznej sytuacji doszło wieczorem 24 września br. Po godzinie 18:00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy poinformował dyżurnego Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Bydgoszczy o mężczyźnie, którego zdrowie i życie może być zagrożone, ponieważ przebywa na torach kolejowych, niedaleko stacji Bydgoszcz Wschód i chce popełnić samobójstwo.

Natychmiast dyżurny SOK przekazał informację funkcjonariuszom liniowym. Mundurowi ustalili odcinek torów, na którym przebywał mężczyzna. Desperat stał na torach i oczekiwał na pociąg.  Funkcjonariusze SOK natychmiast ściągnęli mężczyznę poza tory kolejowe. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Mężczyzna został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Dalsze czynności wyjaśniające prowadzi Komisariat Policji Bydgoszcz Śródmieście.

Sytuacji, w których konieczne są szybkie działania, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w swojej służbie mają wiele. Każda informacja o zagrożeniu ludzkiego życia wymaga natychmiastowej oraz skutecznej reakcji mundurowych.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X