Funkcjonariusze SOK uratowali kobietę, która chciała popełnić samobójstwo

Zaalarmowany patrol SOK ruszył w rejon stacji Antonin. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Ostrowa Wielkopolskiego uratowali kobietę, która chciała popełnić samobójstwo, siedząc na torach przed pociągiem relacji Poznań Główny – Kępno. Desperatka dodatkowo w dłoni trzymała nóż i wykrzykiwała, że nie chce już żyć. Kobieta została zabrana przez pogotowie do szpitala.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
19 października 2023
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze SOK uratowali kobietę, która chciała popełnić samobójstwo

Dramatyczna sytuacja miała miejsce 18 października 2023 roku na torowisku w stacji kolejowej Antonin. Kilka minut po godzinie 21:00 dyspozytor Zakładu Linii Kolejowych poinformował dyżurnego zmiany Posterunku Straży Ochrony Kolei w Ostrowie Wielkopolskim, że skład pociągu relacji Poznań Główny – Kępno nie może odjechać ze stacji, gdyż na torach siedzi młoda kobieta. Z jego relacji wynikało, że trzyma w ręku nóż i chce popełnić samobójstwo.

Na miejsce błyskawicznie przyjechali funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. Desperatka siedziała na torach przed stojącym na peronie pociągiem, dodatkowo w dłoni trzymała nóż i wykrzykiwała do funkcjonariuszy, aby się do niej nie zbliżali, bo odbierze sobie życie. Kobieta początkowo nie odpowiadała na pytania mundurowych i nie wyrażała chęci nawiązania rozmowy. Po dłuższych namowach desperatka odrzuciła trzymany w ręce nóż, lecz nadal siedziała na torach. W trakcie dalszej rozmowy funkcjonariusze SOK wzbudzili zaufanie kobiety i siłą ściągnęli ją z torów w bezpieczne miejsce.

Niedoszłą samobójczynią zajęli się wezwani na miejsce ratownicy pogotowia. Decyzją lekarza, kobieta trafiła do szpitala psychiatrycznego pod opiekę specjalistów. W wyniku zdarzenia pociąg relacji Poznań Główny – Kępno odjechał ze stacji Antonin z 31-minutowym opóźnieniem.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X