Funkcjonariusze SOK uratowali kobietę, która chciała odebrać sobie życie

Dzięki szybkim i sprawnym działaniom funkcjonariusze z Grupy Operacyjno-Interwencyjnej SOK w Katowicach uratowali życie kobiety, która chciała popełnić samobójstwo. Mundurowi patrolowali szlak kolejowy Sosnowiec Juliusz – Sosnowiec Dańdówka, gdzie przy torowisku zastali 31-latkę z ranami ciętymi lewej ręki. Dzięki błyskawicznej interwencji funkcjonariuszy ludzkie życie zostało uratowane. Obywatelka Ukrainy trafił do szpitala, gdzie teraz wraca do zdrowia.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
23 maja 2024
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze SOK uratowali kobietę, która chciała odebrać sobie życie

Wszystko wydarzyło się w nocy z wtorku na środę. Około godziny 00:45 funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Grupy Operacyjno-Interwencyjnej w Katowicach patrolując szlaku kolejowy Sosnowiec Juliusz – Sosnowiec Dańdówka zauważyli siedzącą przy torach kobietę z ranami ciętymi lewej ręki.

Funkcjonariusze GOI natychmiast udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej. Zatamowali krwotok i do czasu przybycia karetki oraz Policji monitorowali funkcje życiowe poszkodowanej. Następnie 31-letnią obywatelkę Ukrainy przekazali załodze zespołu ratownictwa medycznego.

Szybkie działania sokistów, ich natychmiastowa reakcja i błyskawiczna interwencja sprawiły, że uratowane zostało kolejne ludzkie życie. Mundurowi w toku wykonanych czynności ustalili, że kobieta pokłóciła się z chłopakiem i postanowiła popełnić samobójstwo podcinając sobie żyły. Dalsze czynności prowadzi komisariat IV Policji w Sosnowcu.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X