Funkcjonariusze SOK ujęli złodzieja sieci trakcyjnej

Wrocławscy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei podczas działań przeciwkradzieżowych na szlaku Wielkie Piekary – Miłkowice udaremnili kradzież sieci trakcyjnej. Ujęty na gorącym uczynku 40-letni złodziej wyciął 25 metrów drutu jezdnego oraz 10 metrów liny nośnej. Ponadto okazało się jeszcze, że sprawca kradzieży był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności zgodnie z wydanym nakazem przez Sąd Rejonowy.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
16 sierpnia 2023
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze SOK ujęli złodzieja sieci trakcyjnej

W poniedziałek, 14 sierpnia 2023 roku około godziny 4:30, w trakcie trwania tzw. ,,długiego weekendu’’ funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei we Wrocławiu pełnili patrol na szlaku kolejowym Wielkie Piekary – Miłkowice. Podczas prowadzonych czynności funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który dokonywał demontażu elementów sieci trakcyjnej na nieczynnym torze nr 4.

Na widok mundurowych mężczyzna usiłował zbiec, lecz po krótkim pościgu został ujęty przez funkcjonariuszy SOK. Wobec sprawcy zastosowano środki przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek. Mężczyzna posiadał przy sobie plecak, w którym znajdowały elementy sieci trakcyjnej, pocięte na około 30-centymetrowe kawałki, łącznie 25 metrów drutu jezdnego oraz 10 metrów liny nośnej. Sprawca kradzieży wyposażony był w nożyce do cięcia metalu.

Jak by tego było mało, po sprawdzeniu w policyjnych systemach informacyjnych okazało się że ujęty 40-letni złodziej był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności zgodnie z wydanym nakazem przez Sąd Rejonowy w Legnicy. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Legnicy. Przypominamy, ze zgodnie z art. 254a KK zamach na urządzenia infrastruktury kolejowej zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X