Funkcjonariusze SOK ujęli sprawcę napaści na pracownika ochrony dworca

Funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Kutnie ujęli sprawcę napaści na pracownika ochrony dworca. Do ataku doszło, przed wejściem do budynku dworca kolejowego w Kutnie, napastnik nagle podszedł do ochroniarza, wyjął mu z kamizelki taktycznej pałkę typu ,,tonfa’’ i trzykrotnie uderzył w głowę. Poszkodowany ochroniarz kutnowskiego dworca z urazem głowy trafił do szpitala.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
31 marca 2023
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze SOK ujęli sprawcę napaści na pracownika ochrony dworca

We wtorek, 28 marca br. dyżurny zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Kutnie został poinformowany o bójce na terenie dworca kolejowego w Kutnie. Na miejsce skierowany został patrol SOK z Posterunku w Kutnie, który ujął sprawcę pobicia pracownika ochrony. Mundurowi wobec agresora zastosowali środki przymusu bezpośredniego, a poszkodowanemu udzielili pomocy przedmedycznej, wzywając jednocześnie Pogotowie Ratunkowe i Policję.

Funkcjonariusze SOK ustalili okoliczności zdarzenia. Jak się okazało nietrzeźwy sprawca wyładował agresję na pracowniku ochrony dworca po tym jak ten zwrócił mu uwagę, by nie awanturował się na terenie obiektu. W trakcie interwencji młody mężczyzna nie wykonywał poleceń ochroniarza, doszło więc między nimi do szarpaniny. W pewnym momencie napastnik wyjął z kamizelki taktycznej ochroniarza pałkę typu ,,tonfę’’ i trzykrotnie uderzył go w głowę. Całą sytuację zauważył przechodzący przez dworzec 21-letni podróżny.

W skutek napaści pracownik ochrony doznał urazu głowy, czego dowodem były widoczne obrażenia m.in. krwawienie w wyniku przerwania ciągłości skóry i silny ból głowy. Po udzieleniu wykwalifikowanej pomocy medycznej przez ratowników medycznych okazało się, że wymaga dalszej hospitalizacji. Poszkodowany został więc przetransportowany do kutnowskiego szpitala samorządowego.

Ujętego napastnika patrol SOK przekazał funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X