Funkcjonariusze SOK ujęli sprawcę kradzieży kabla SRK

W dniu 26 listopada 2022 roku dyżurny zmiany Posterunku SOK w Żaganiu otrzymał telefoniczną informację, że na szlaku Żagań – Bieniów wystąpił zanik łączności pomiędzy urządzeniami Sterowania Ruchem Kolejowym. Skierowani na miejsce funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli na gorącym uczynku sprawcę kradzieży ponad 30 metrów bieżących kabla zasilającego urządzenia Sterowania Ruchem Kolejowym.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
28 listopada 2022
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze SOK ujęli sprawcę kradzieży kabla SRK

W sobotę, 26 listopada br. w godzinach porannych dyżurny zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Żaganiu otrzymał informację telefoniczną o zaniku łączności urządzeń Sterowania Ruchem Kolejowym na szlaku Żagań – Bieniów. Na miejsce niezwłocznie skierowano patrol funkcjonariuszy z Posterunku SOK w Żaganiu. 

Po przybyciu we wskazany rejon, mundurowi zauważyli młodego mężczyznę, który pakował wycięty kabel do plecaka, a na ich widok rzucił się do ucieczki. Po krótkim pościgu funkcjonariusze SOK ujęli sprawcę kradzieży, który jak się później okazało zdążył wyciąć ponad 30 metrów kabla zasilającego urządzenia Sterowania Ruchem Kolejowym. 

Ujęty mężczyzna został przekazany wraz z dowodami rzeczowymi przybyłym na miejsce funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu, celem przeprowadzenia dalszych czynności w sprawie.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X