Funkcjonariusze SOK ujęli nietrzeźwego kierowcę

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei podczas działań porządkowych w rejonie stacji Jaworzno Szczakowa ujęli kierującego samochodem osobowym marki Hyundai, który wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowo-drogowy mimo czerwonego światła. Podczas dalszych czynności okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. 30-letni mieszkaniec Katowic został przekazany Policji.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
15 maja 2023
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze SOK ujęli nietrzeźwego kierowcę

Podczas działań porządkowym prowadzonych na szlaku kolejowym Sosnowiec Maczki – Długoszyn, funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Jaworznie Szczakowej zatrzymali do kontroli pojazd marki Hyundai i20, którego kierowa nie zważając na sygnalizator z pulsującym czerwonym światłem wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy.

Podczas legitymowania funkcjonariusze SOK wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu. Mundurowi natychmiast powiadomili Policję. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaworznie przebadali 30-latka na zawartość alkoholu, badanie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mieszkaniec Katowic został przekazany do dyspozycji policjantów.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X