Funkcjonariusze SOK ujęli nietrzeźwego kierowcę Nissana

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Żaganiu realizując zadania służbowe, jadąc ulicami miasta, zwrócili uwagę na podejrzany samochód, którego kierujący okazał się być nietrzeźwy. Ich zdecydowana postawa być może przyczyniła się do uniknięcia tragedii, gdyż kierowca Nissana miał dwa promile alkoholu. 49-letni mieszkaniec powiatu żagańskiego został przekazany patrolowi Policji.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
13 września 2023
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze SOK ujęli nietrzeźwego kierowcę Nissana

Wszystko wydarzyło się w poniedziałkowy wieczór około godziny 22:15. Funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Żaganiu podczas przemieszczania się pojazdem służbowym ulicami Żagania w rejonie ul. Przyjaciół Żołnierza, zwrócili uwagę na samochód osobowy marki Nissan Qashqai.

Kierujący autem poruszał się zygzakiem, zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając prawie do zderzenia czołowego z nadjeżdżającą z naprzeciwka ciężarówka, następnie po uderzeniu w krawężnik wjechał na chodnik. Mundurowi postanowili zatrzymać auto, co na szczęście udało się sprawnie przeprowadzić. Funkcjonariusze SOK tuż po zatrzymaniu Nissana wyłączyli silnik pojazdu i wyciągnęli kluczyki ze stacyjki. Mężczyzna po opuszczeniu samochodu miał problemy z utrzymaniem równowagi i wyraźnym wysławianiem się.

Na miejsce wezwano funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu. Policjanci przebadali mężczyznę alkomatem. Badanie wykazało, że 49-latek miał w swoim organizmie dwa promile alkoholu. Teraz mieszkaniec powiatu żagańskiego stanie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości, czyli powyżej 0,5 promila grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X