Funkcjonariusze SOK ujęli kieszonkowca na stacji

Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej SOK w Krakowie podczas działań na terenie stacji Kraków Główny Osobowy udaremnili kradzież portfela na szkodę obywatela Ukrainy. Mężczyzna, który usiłował dokonać kradzieży został przekazany funkcjonariuszom Policji, a odzyskane mienie wróciło do właściciela.
Autor tekstu
Straż Ochrony Kolei
Data dodania
20 stycznia 2022
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze SOK ujęli kieszonkowca na stacji

Dnia 12.01.2022 funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej SOK z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie, prowadzili działania  przeciwkradzieżowe na terenie stacji Kraków Główny Osobowy. Podczas działań  na trzecim peronie zauważyli mężczyznę, który podejrzewany był o dokonywanie kradzieży na szkodę podróżnych. Podczas obserwacji zauważyli jak mężczyzna wyjmuje portfel z kurtki innego podróżnego usiłującego dokonać kradzieży z zastosowaniem metody na tzw. „zawieszkę” w pociągu relacji Przemyśl – Wrocław. Sprawca  powiesił swoją kurtkę na wieszaku, a następnie z wiszącej obok kurtki innego podróżnego wyciągnął portfel opróżniając go z pieniędzy.  

Funkcjonariusze SOK niezwłocznie podjęli interwencję.  Sprawca na ich widok próbował porzucić mienie  skradzione podróżnemu. W wyniku podjętych czynności przez mundurowych mężczyzna został ujęty, a poszkodowany, obywatel Ukrainy, odzyskał skradzione mienie.

Ujęty okazał się 64-letnim mieszkańcem Krakowa, został przekazany funkcjonariuszom z Komisariatu II Policji w Krakowie, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X