Funkcjonariusze SOK udaremnili próbę samobójczą

W dniu 15 listopada 2022 roku komendant zmiany Komendy Regionalnej SOK w Katowicach otrzymał telefonicznie informację o obecności osoby postronnej na torowisku na szlaku Będzin – Sosnowiec Główny. Skierowani na miejsce funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei niemal w ostatniej chwili uratowali życie 28-letniemu mężczyźnie, który chciał popełnić samobójstwo. Dzięki szybkiej interwencji mundurowych nie doszło do tragedii.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
16 listopada 2022
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze SOK udaremnili próbę samobójczą

We wtorek 15 listopada br. komendant zmiany SOK z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach otrzymał informację telefoniczną, że w torach czynnych na szlaku kolejowym Będzin – Sosnowiec Główny, przebywa osoba postronna, której zachowanie wskazuje na prawdopodobny zamiar popełnienia samobójstwa. Na miejsce niezwłocznie skierowano patrol funkcjonariuszy SOK z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach. 

Po przybyciu we wskazany rejon, mundurowi natychmiast podjęli interwencję wobec mężczyzny przebywającego w torach czynnych. Niedoszłym samobójcą okazał się 28-latek, który znajdował się pod wyraźnym wpływem alkoholu. Podczas rozmowy oświadczył funkcjonariuszom SOK, że chciał odebrać sobie życie rzucając się pod pociąg. 

Mężczyzna został przekazany do dyspozycji przybyłym na miejsce funkcjonariuszom z Komisariatu II Policji w Sosnowcu celem dalszego postępowania.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X