Funkcjonariusze SOK udaremnili kradzież przewodów i urządzeń ogrzewających rozjazdy kolejowe

W dniu 3 stycznia 2023 roku komendant zmiany z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Warszawie otrzymał telefoniczną informację o obecności osoby postronnej na szlaku kolejowym Warszawa Wschodnia – Warszawa Stadion. Skierowani na miejsce funkcjonariusze SOK ujęli sprawcę kradzieży kabla oraz dewastacji urządzeń do ogrzewania rozjazdów.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
5 stycznia 2023
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze SOK udaremnili kradzież przewodów i urządzeń ogrzewających rozjazdy kolejowe

We wtorek, 3 stycznia br. komendant zmiany Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej SOK w Warszawie otrzymał telefoniczną informację o obecności w torach czynnych osoby postronnej na szlaku Warszawa Wschodnia – Warszawa Stadion. Na miejsce niezwłocznie skierowano funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej SOK w Warszawie.

Po przybyciu we wskazany rejon, mundurowi zauważyli mężczyznę manipulującego przy rozjazdach. Podczas podjętej interwencji mężczyzna próbował zbiec, jednak funkcjonariusze SOK udaremnili próbę ucieczki oraz zastosowali wobec sprawcy środki przymusu bezpośredniego. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ustalili, że ujęty to 42-letni obywatel Białorusi. Do czasu przybycia patrolu SOK sprawca, zdążył przygotować sobie do kradzieży około 5 metrów bieżących kabla do ogrzewania rozjazdów oraz dokonał dewastacji trzech miedzianych urządzeń elektrycznych (EOR) do ogrzewania rozjazdów kolejowych, każdy z nich o mocy 1250 W. 

Na miejsce wezwano patrol z Komisariatu Kolejowego Policji w Warszawie, któremu po przybyciu przekazano obywatela Białorusi w celu przeprowadzenia dalszych czynności wyjaśniających. Powiadomiono również Zakład Mazowiecki PKP Energetyka S.A.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X