Funkcjonariusze SOK udaremnili kradzież kabla sterującego ruchem kolejowym

W dniu 11 września 2022 roku fotopułapka przekazała sygnał o obecności osoby postronnej na obszarze kolejowym na szlaku Szczecin Podjuchy – Szczecin Port Centralny SPA. Skierowani na miejsce funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli sprawcę kradzieży ponad 40 metrów bieżących kabla sterującego ruchem kolejowym. Mężczyzna został przekazany Policji.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
13 września 2022
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze SOK udaremnili kradzież kabla sterującego ruchem kolejowym

W niedzielę, 11 września br. w godzinach wieczornych komendant zmiany Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej SOK w Szczecinie otrzymał sygnał z fotopułapki o obecności osoby postronnej na szlaku Szczecin Podjuchy – Szczecin Port Centralny SPA. Na miejsce niezwłocznie skierowani zostali funkcjonariusze z Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej SOK w Szczecinie.

Po przybyciu we wskazany rejon, około 100 metrów od torowiska, mundurowi zauważyli mężczyznę, który wypalał skradzione mienie w celu odzyskania cennego materiału. Po krótkim pościgu funkcjonariusze ujęli sprawcę kradzieży, który, jak się okazało podczas penetracji pobliskiego terenu, wyciął ponad 40 metrów kabla sterującego ruchem kolejowym.

Ujęty mężczyzna został przekazany przybyłym na miejsce funkcjonariuszom Policji z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. 

Przypominamy, że kradzieże i dewastacja infrastruktury transportowej może doprowadzić do niebezpiecznych zdarzeń w ruchukolejowym. 

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X