Funkcjonariusze SOK udaremnili kradzież artykułów przeznaczonych dla uchodźców z Ukrainy

W dniu 20 listopada 2022 roku fotopułapka przekazała sygnał o obecności osoby postronnej na obszarze kolejowym w pawilonie wolontariatu znajdującego się na peronie nr 3 stacji Przemyśl Główny. Skierowani na miejsce funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli na gorącym uczynku kobietę, która kradła różnego typu artykuły przeznaczone dla uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
22 listopada 2022
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze SOK udaremnili kradzież artykułów przeznaczonych dla uchodźców z Ukrainy

W niedzielę 20 listopada br. w godzinach porannych komendant zmiany Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej SOK w Przemyślu otrzymał informację, że fotopułapka zarejestrowała obecność osoby postronnej na peronie nr 3 stacji Przemyśl Główny, gdzie znajduje się pawilon wolontariatu. Na miejsce niezwłocznie skierowani zostali funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej SOK w Przemyślu.

Po przybyciu we wskazany rejon, mundurowi zauważyli kobietę, wychodzącą w pośpiechu z pawilonu wolontariatu, mającą przy sobie plecak oraz reklamówki wypełnione po brzegi artykułami spożywczymi, środkami higienicznymi, maskotkami oraz odzieżą. Wszystkie te artykuły przeznaczone były dla uchodźców z Ukrainy. W trakcie dalszych czynności ustalono, że 45-latka już wcześniej dokonywała cyklicznych kradzieży z tutejszego pawilonu. 

Ujęta kobieta została przekazana przybyłym na miejsce funkcjonariuszom Policji z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu celem dalszych czynności wyjaśniających. 

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X