Funkcjonariusze SOK uczestniczyli w Pikniku na warszawskim Bemowie z okazji Dnia Dziecka

26 maja w niedzielę funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Warszawie zostali zaproszeni na piknik z okazji Dnia Dziecka pn. „Afryka na Bemowie” do Parku Górczewska. Funkcjonariusze SOK poruszali z uczestnikami pikniku zagadnienia związane z bezpieczeństwem na obszarze kolejowym oraz zaprezentowali dzieciom pojazd uprzywilejowany i sprzęt, jakim posługują się w codziennej służbie. Wielką radość sprawiło najmłodszym poznanie psa służbowego Beja.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
5 czerwca 2024
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze SOK uczestniczyli w Pikniku na warszawskim Bemowie z okazji Dnia Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Warszawie wzięli udział w pikniku zorganizowanym na terenie Parku Górczewska na warszawskim Bemowie. Dla najmłodszych zostało przygotowanych wiele atrakcji. Podczas imprezy dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Straży Ochrony Kolei, na którym dla najmłodszych czekały rozmaite atrakcje. Każdy z chętnych mógł przymierzyć hełm balistyczny, kamizelkę kuloodporną, wsiąść do pojazdu uprzywilejowanego, a także obejrzeć pokaz psa służbowego.

Program Pikniku obejmował m.in. zabawy, pokazy sprzętu służbowego  wykorzystywanego w służbie codziennej przez SOK, Policję, PSP, ŻW i WOT, oraz wiele innych atrakcji. Najmłodsi uczestnicy wydarzenia mogli sprawdzić swoją wiedzę o bezpieczeństwie, a za udział w konkursach zostali nagrodzeni. Dzieciom z okazji ich święta życzenia złożyli Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Aleksandra Gajewska i Burmistrz Dzielnicy Bemowo Grzegorz Kuca. W wydarzeniu udział wziął Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski.  

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X