Funkcjonariusze SOK ściągnęli z torów mężczyznę tuż przed nadjeżdżającym pociągiem

Biorąc pod uwagę sytuację, do której doszło 3 maja br., słowa roty ślubowania funkcjonariusza SOK nabierają szczególnego znaczenia. Narażając własne życie, mundurowi wbiegli na tory i ściągnęli z nich mężczyznę tuż przed nadjeżdżającym pociągiem POLREGIO.
Text author
st. insp. Piotr Żłobicki
Date added
4 maja 2026
Print
Download
Funkcjonariusze SOK ściągnęli z torów mężczyznę tuż przed nadjeżdżającym pociągiem

W niedzielę po godzinie 15.00 funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Krzyżu, patrolując szlak kolejowy Biernatowo – Wieleń, zauważyli leżącego w torze kolejowym mężczyznę. Sytuacja była skrajnie niebezpieczna, ponieważ słychać było zbliżający się pociąg. Mundurowi natychmiast przenieśli 49-latka w bezpieczne miejsce. Zaledwie kilka chwil później przejechał pociąg POLREGIO relacji Krzyż – Chojnice.

Do tragedii zabrakło sekundy, jednak dzięki błyskawicznej i zdecydowanej reakcji funkcjonariuszy SOK udało się jej zapobiec. Jak się okazało, mężczyzna był kompletnie pijany – miał niemal dwa promile alkoholu w organizmie, a kontakt z nim był znacznie utrudniony. Nie potrafił wyjaśnić, w jaki sposób znalazł się w tak niebezpiecznym miejscu. Został przekazany patrolowi Policji z KP Wieleń.

Share on Facebook
Share on X