Funkcjonariusze SOK odzyskali skradziony sprzęt komputerowy

W dniu 17 stycznia 2023 roku do Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie dotarło zgłoszenie, że pociągiem pasażerskim relacji Sucha Beskidzka – Kraków Główny podróżuje 26-letni mężczyzna z komputerem pochodzącym z kradzieży. Błyskawicznie skierowani na peron stacji Kraków Główny funkcjonariusze SOK ujęli złodzieja, którego poszukiwała Policja.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
19 stycznia 2023
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze SOK odzyskali skradziony sprzęt komputerowy

We wtorek, 17 stycznia br. oficer dyżurny z Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej powiadomił telefonicznie komendanta zmiany z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie, że pociągiem relacji Sucha Beskidzka – Kraków Główny podróżuje 26-letni mężczyzna, posiadający przy sobie dwie torby, w których znajduje się skradziony przez niego sprzęt komputerowy. Podczas zgłoszenia dyżurny Policji podał cechy charakterystyczne sprawcy. Na miejsce niezwłocznie skierowano patrol SOK z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie.

Po trzydziestu minutach od zgłoszenia, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei na peronie nr 5 w stacji Kraków Główny ujęli podejrzanego, odpowiadającego rysopisowi. Mężczyzna posiadał przy sobie dwie torby w których znajdował się skradziony laptop i monitor komputerowy.

Sprawcę kradzieży wraz z odzyskanym sprzętem komputerowym przekazano funkcjonariuszom z II Komisariatu Policji w Krakowie, celem dalszego postępowania.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X