Funkcjonariusze SOK odzyskali skradzione mienie kolejowe

W dniu 28.11.2022 roku funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie podczas kontroli jednego z krakowskich punktów skupu złomu i metali kolorowych, ujawnili elementy nawierzchni kolejowej. Na podstawie analizy dokumentów funkcjonariusze ustalili dane osobowe sprawcy kradzieży, który sprzedał elementy infrastruktury kolejowej.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
29 listopada 2022
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze SOK odzyskali skradzione mienie kolejowe

W poniedziałek, 28 listopada br. funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie, w związku z ostatnimi kradzieżami na obszarze kolejowym prowadzili działania kontrolne na złomowiskach w Krakowie. Podczas kontroli jednego z punktów skupu złomu i metali kolorowych na terenie miasta, ujawnili elementy nawierzchni torowej w postaci 24 miedzianych łączników szynowych.

Na podstawie dokumentacji prowadzonej na kontrolowanym punkcie skupu złomu ustalono sprawcę kradzieży mienia kolejowego. W dalszym toku czynności służbowych funkcjonariusze SOK ustalili, że odzyskane elementy pochodzą z wczorajszej kradzieży na terenie stacji Kraków Prokocim. 

Na miejsce przybyli funkcjonariusze z Komisariatu VI Policji w Krakowie, którzy prowadzą dalsze czynności dochodzeniowo-śledcze w sprawie. Odzyskane mienie kolejowe zostanie zwrócone Zakładowi Linii Kolejowych w Krakowie.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X