Funkcjonariusze SOK odnaleźli zaginioną seniorkę

Warszawscy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei poszukiwali 93-latkę, której zaginięcie zgłosiła rodzina. Po kilkuminutowych poszukiwaniach mundurowi odnaleźli zaginioną seniorkę na dworcu Warszawa Wschodnia. Dzięki właściwej reakcji, okazanej pomocy i świetnej współpracy SOK i Policji cała historia miała szczęśliwy finał.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
6 września 2023
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze SOK odnaleźli zaginioną seniorkę

Podczas nocnej służby komendant zmiany Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Warszawie został powiadomiony przez dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi o zaginięciu 93-letniej kobiety, mieszkanki Łodzi. O zaginięciu, Policję zawiadomiła córka kobiety. Z przekazanych informacji wynikało, że może ona przebywać na terenie stacji Warszawa Wschodnia.

Mundurowi od razu rozpoczęli poszukiwania. Służba dyżurna SOK warszawskiej komendy przekazała biorącym udział w poszukiwaniach rysopis zaginionej. Po kilku minutowych poszukiwań, starsza pani została odnaleziona na dworcu kolejowym w Warszawie Wschodniej przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Mundurowi zaopiekowali się 93-latką i poinformowali Policję o odnalezieniu kobiety. Pozostali z seniorką do czasu przyjazdu patrolu Policji z Komisariatu Kolejowego w Warszawie. Kobieta nie potrzebowała pomocy medycznej.

Szybka reakcja, bardzo dobra współpraca Straży Ochrony Kolei i Policji pozwoliła uniknąć nieszczęścia. Ostatecznie po ustaleniu wszystkich informacji seniorka szczęśliwie i bezpiecznie wróciła do swojego domu.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X