Funkcjonariusze SOK odnaleźli nastoletniego uciekiniera z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii

W dniu 2 stycznia 2023 roku funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Kostrzynie nad Odrą w czasie patrolu odnaleźli zaginionego 14-latka, którego poszukiwała Policja. Nastolatek uciekł z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Smolnicy. Dzięki czujności funkcjonariuszy SOK, jest już bezpieczny pod opieką wychowawcy.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
4 stycznia 2023
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze SOK odnaleźli nastoletniego uciekiniera z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii

W poniedziałek 2 stycznia br. funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku SOK w Kostrzynie nad Odrą podczas patrolu stacji Kostrzyn, zauważyli siedzącego na peronie nr 1  nastolatka, który na ich widok zaczął się nerwowo rozglądać. Takim zachowaniem chłopiec zwrócił uwagę mundurowych, dlatego też zdecydowali się podjąć interwencję. Młodzieniec nie posiadał żadnych dokumentów tożsamości oraz nie potrafił podać swoich danych personalnych. W związku z zaistniałą sytuacją powiadomiono Komisariat Policji w Kostrzynie nad Odrą.

Jak się później okazało, po sprawdzeniu w policyjnych systemach, 14-letni młodzieniec był osobą poszukiwaną przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Kostrzynie nad Odrą, gdyż samowolnie opuścił Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Smolnicy.

Ujęty uciekinier został przekazany funkcjonariuszom z Komisariatu Policji w Kostrzynie nad Odrą, którzy zaopiekowali się nastolatkiem do czasu przekazania opiekunom z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Smolnicy. Nastolatek poniesie teraz konsekwencje zgodnie z regulaminem placówki.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X