Funkcjonariusze SOK odnaleźli chorego na schizofrenię

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Węglińcu odnaleźli zaginionego mężczyznę chorego na schizofrenię. 50-latek oddalił się z miejsca zamieszkania i wsiadł do pociągu relacji Lubań Śląski – Wrocław Główny. Na szczęście, dzięki szybkiej i sprawnej interwencji mundurowych, a także czujności pracownika Kolei Dolnośląskich chory trafił pod opiekę najbliższych.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
21 listopada 2023
Drukuj
Pobierz
Funkcjonariusze SOK odnaleźli chorego na schizofrenię

Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem. Z dyżurnym Posterunku Straży Ochrony Kolei w Węglińcu skontaktował się kierownik pociągu Kolei Dolnośląskich relacji Lubań Śląski – Wrocław Główny o potrzebie interwencji do osoby bezbiletowej. Z przekazanej informacji wynikało, że mężczyzna bardzo dziwnie się zachowuje i mówi sam do siebie. Natychmiast na miejsce wysłano patrol SOK.

W trakcie interwencji 50-letni mężczyzna twierdził, że został okradziony z dokumentów oraz telefonu, ale nie pamięta jak to się stało. O zaistniałym zdarzeniu funkcjonariusze SOK powiadomili policjantów. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach teleinformatycznych okazało się, że 50-latek jest osobą chorą na schizofrenię, poszukiwaną przez rodzinę.

Mieszkaniec gminy Mszana Dolna oddalił się z miejsca zamieszkania i wsiadł w pociąg. Na szczęście nie uszło to uwadze kierownikowi pociągu, gdyż mężczyznę podróżował bez ważnego biletu na przejazd. Odnalezionego przekazano funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Pieńsku. Chory trafił pod opiekę członków rodziny.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X